Şeker hastalığından tamamen kurtulmak mümkün mü?

13:52 aile hekimi 2 CommentsŞeker hastalığından bahsederken tip bir ve tip iki olarak önemli iki çeşidi olduğunu bilerek bahsetmekte fayda var. Çünkü tip bir ve tip iki arasında oluşum şekli, seyri, tedavisi gibi bir çok alanda farklılıklar bulunmakta.

Tip bir diyabette hasta insülin kullanmak zorundadır. Çünkü pankreası insülin üretmemektedir. İnsülin kullanmaması için tek çözüm yolu pankreas naklidir. Nakilden sonra hastamız insülin ya da şeker hapı gibi ilaçlar kullanmadan hayatına devam eder. Fakat nakil olan pankreasa karşı vücutta red reaksiyonu oluşursa hasta tekrardan insülin kullanmaya başlayabilir.

Tip iki şeker hastalarında ise genel egzersiz ile, diyet ile ve yağ dokusunun azaltılması ile şeker hastalığından tamamen kurtulabilmektedir. Tamamen kurtulamayan hastalar bile diyet ve egzersiz ile şeker oranlarını istenene yakın düzeylere çekebilmekte, kullandıkları ilaç sayısını ve gramajını azaltabilmektedirler. Bunun yanında ilaçlarını düzenli kullanan hastalar kan şeker düzeylerini istenen seviyeye ki açlıkta yüzün altına, toklukta yüz kırkın altına çekebilmektedirler.

İlaçlarını düzenli kullanmayan hastalar, diyetlerine dikkat etmeyenler ileri ki evrelerde ilaçlar yeterli gelmediği zaman insülin kullanmak zorunda kalmaktadırlar. 

Özetle:
Tip iki şeker hastaları 
  1. hareketli yaşamlarına
  2. diyetlerine dikkat etmelidirler.

Bu yazılara da göz at !!

2 yorum:

Mehmet ÇANKAYA dedi ki...

Merhaba...Tip 1 de KUllanılan dozu düşüren Tip 2 Şekeri tamamen ortadan kaldıran CHARANTİA AMPALAYA isminde bir bitki var..Bizzat bu bitkiyi kullanarak tip 2 şekerden tamamen kurtulan 5 kişi tanıyorum. Charantia, Filipinlerde çok az şeker hastalığına rastlanması üzerine keşfedilmiş. Şeker hastalığının kökeninde pankreas bozukluğu yatar. Eğer pankreastaki beta hücreleri arızalı ise tip-2, tamamen ölü ve çalışma imkanı yoksa tip-1 şeker hastalığı olarak adlandırılır. Çoğu kimyasal ve bitkisel ilaç pankreası tedavi etmez. Sadece vücuda insülin takviyesi yapar. Filipinlerde yetişen Charantia (Afrika Hıyarı Bitkisi) ise kandaki insülin ile ilgili değil, pankreasla ilgili bir bitkidir. Charantia pankreastaki beta hücrelerini çalıştırır ve vücuttaki sistemi düzenler. Böylece vücut kendi insülin seviyesini kendisi ayarlamaya başlar. 10 yıl boyunca tıbbi gözetim ve araştırma altında bulunulmuş ve bitkinin hiçbir yan etkisi gözlenmemiştir. Aşağıda vereceğim linkten detaylı bilgi ve Klinik çalışma sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

http://www.dosya.tc/server11/xZv1oR/D_YABETESON.doc.html

İrtibat için :0530 702 56 06 Mehmet ÇANKAYA

ebabil dedi ki...

Merhaba
Böyle bir mekanizma ne yazık ki yok..

Zaten etkisi olsa idi ilaç sanayi bunu hap haline getirirdi ve milyonlarca şeker hastalarından rant sağlardı bundan dolayı böyle ne tedavi etkisi olan ne de zararı bulunmayan bitkileri bulup bulup milletin parasını sömüren sömürücülere benim sitem destek değil köstek olur.

Sadece iki tane bitki hakkında çalışma var diye tüm bitkileri ilaç olarak kullanacak değiliz ya..