İş için sağlık raporu nereden ve nasıl alınır? 2015 - iş yeri

. .
Ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu nereden alınır ? 2015Artık iş için sağlık raporlarını aile hekimleri değil iş yeri hekimleri vermektedir. Bundan dolayı daha önce bahsetmiş olduğum raporun değersizliği inşAllah değişir ve işçilerimiz için değerli bir hal alır ümidindeyim.

Peki bu raporu nereden alacağım ?

Öncelikle iş yerinizde iş yeri hekimi varsa oradan iş için sağlık raporu alabilirsiniz. Eğer iş yeri hekiminiz yoksa  iş yerinizin anlaşmalı olduğu yetkilendirilmiş Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerine ( osgb ) başvurmalısınız.Peki yetkilendirilmiş osgbler nerede derseniz. Aşağıda bir liste bulunmakta ..

https://docs.google.com/file/d/0B-h3_3tj1KGLeUVXTjFxZlFUMTg/edit


Eski : !!! geçersizdir..

Yeni işe başlayanlar için iş yerinden istenen bir resmi yazıdır. Aslında sağlık adına hiç bir değeri yokken iş kazaları ve meslek hastalıkları yönünden adli birimler tarafından değerli kabul edilir. Avrupa ve Amerika'da iş kazaları sonucu ciddi tazminatlar alınabildiği için her doktordan almanız kadar salakça bir şey yoktur. Fakat Türkiye'de ne iş güvenliği ne de iş sağlığından bahsetmek mümkün olmadığı için her doktordan alabilirsiniz.


Öncelikle iş yerinde iş yeri hekimi varsa o doktordan, yoksa aile hekiminizden, eğer o da yoksa toplum sağlığı merkezlerinden bazı yerlerde belediyelerden temin edebilirsiniz iş için gereken sağlık raporunu..


En kolayı aile hekiminizden almanızdır tahminimce :)


Bu raporu alırken tüm hastalıklarınızdan, daha önce geçirmiş olduğunuz hastalıklar ve kazalardan, varsa sürekli kullandığınız ilaçlardan hekiminize bahsetmelisiniz. Çünkü bahsetmediğiniz takdirde oluşabilecek her hangi bir adli vakıada yanlış bildirim yapmaktan suçlu bulunabilirsiniz.

Bazen özel olarak sağlık raporuna ek yazılması istenen bildirimler olabilmektedir. Burada en çok istenenleri yazacağım :-- Akciğer Grafisi (filmi) ya da Verem savaş onay metni ( verem savaştan ücretsiz çektirebiliyordunuz, bu aralar para da almaya başlamışlar - 15 tl kadar ) (verem savaştan sonucu alıp aile hekiminize götürmelisiniz )

-- Ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir metni ( böyle bir raporu heyet tarafından uzman doktorlar verebileceği için hastanelerden almalısınız. )

-- Gaita muayenesi gereklidir metni ( halk sağlığı laboratuvarlarından alıp aile hekiminize götürün veya direkt hastaneye müracaat edin ) (bence hastanelere müracaat daha hızlı sonuç verecektir )

-- Gece çalışabilir metni ( böyle bir raporu heyet tarafından uzman doktorlar verebileceği için hastanelerden almalısınız. )

Bunlar dışında saçma sapan bir sürü istek yapan iş yerleri gördüm, sanki iş için sağlık raporu değil de robot fabrikasından mekanik kroni istiyorlar :))

----------------------------------------------------

Saglık raporu nereden alınır ile ilgili aramalar - 2015 ehliyet için saglık raporu nereden alınır sağlık raporu ücreti veren hastaneler nereden alınır 2013 nereden alınır 2011 evlilik sürücü nereden alınır iş için saglık raporu nereden alınır heyet raporu tam teşekküllü hastaneden veren hastaneler üniversite yurt ankara istanbul adana izmir konya bursa il il İş için sağlık raporu nereden ve nasıl alınır? 2014 - iş yeri

Çevreni Genişlet

Aile Hekiminden RANDEVU al
Aile Hekimi Sorgulama


Aile Hekimini DEĞİŞTİR


Sitede Ara

Loading

Son Sorular

Arşiv