Aile hekimi en fazla kaç gün rapor - istirahat verebilir? 2015

. .
Aile hekimi uygun gördüğü kişiye uygun gördüğü hastalık üzerinden istediği kadar rapor - istirahat verebilir, fakat burada dikkat edilmesi gereken noktalar vardır :

Tek seferde verebileceği istirahat günü 10 gündür, 10 gün sonra sizi kontrol edip hastalığın devam ettiğine karar verir ya da istirahatin yetmediğine karar verirse aynı rapor üzerinden bir 10 gün daha verebilir. Yani aile hekimi tek raporla 20 güne kadar istirahat verebilir.

Öğrenciler için yıllık sınır bulunmamakla birlikte memurlar için , işçiler için yıllık sınır 40 gündür. Yani bir sene içerisinde bir hekimden en fazla toplam 40 gün kadar rapor alabilirsiniz,  fazla alsanız bile sgk kabul etmeyecektir.

Şunu da ekleyeyim ben bir aile hekimi olarak en çok 2 gün rapor veririm çünkü bu rapor işini çok istismar edenler var ve bu hekimleri çok yoruyor bundan dolayı gerek gördügümden fazlasını yazmam

--------------------------------------------------
aile hekimi kaç gün rapor verebilir ile ilgili aramalar  - 2016 , 2015 saglık ocagından kaç gune kadar rapor alınabiliyor pratisyen hekim verebilir sağlık ocakları  2012 ve 2013  istirahat verir hekimim kim aile hekimliği 2014

Çevreni Genişlet

Aile Hekiminden RANDEVU al
Aile Hekimi Sorgulama


Aile Hekimini DEĞİŞTİR


Sitede Ara

Loading

Son Sorular

Arşiv